Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Zalety rolet ściennych

Pragniesz o roletach w swoich pomieszczeniach, jednak nie jest to możliwe, ponieważ nie można ich zamontować na oknie? Jest na to rozwiązanie. Dla osób takich jak Ty stworzono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na suficie lub ścianie. Czy warto zdecydować się na ten rodzaj rolety? Gdzie rolety ścienne wewnętrzne najlepiej spełnią Twoje oczekiwania?

Rolety ścienne wewnętrzne gładkie

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to wariant wykonany z gładkiego materiału. Taka roleta ma najczęściej półzaciemniający poziom. Przepuszcza ona pewną ilość promieni słonecznych do wnętrza, ale chroni przed przesadnym nagrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Domeną tych rolet jest prosta instalacja na ścianie lub suficie. W porównaniu do rolet okiennych nie wymagających śrub, wiercenia ani specjalnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają wykonania 2-ch otworów, które będą utrzymywać rolkę rolety.
Inną, istotną różnicą między roletami okiennymi a ściennymi, jest odstęp rolety od szyby. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym bardziej chroni przed światłem i nagrzewaniem zapewnia. Rolety ścienne są mocniej odsunięte od szyby niż rolety okienne, w związku z czym najlepiej instalować je w mieszkaniach, do których powinno docierać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej model dzień i noc. Tutaj poziom przepuszczania światła jest zależny od zwartości splotu materiału i gramatury tkaniny, z której wykonano roletę. Rolety dzień i noc rodzaju zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich niepowtarzalny charakter, dzięki konstrukcji z skrzyżowanych pasków, sprawia, że pasują do nowoczesnych, stylowych wnętrz. Rolety dzień i noc występują w wariancie okiennym i ściennym. W zależności od potrzeb czy rodzaju okna można wybrać którąś z tych opcji. Taki rodzaj rolety rekomendujemy w szczególności do niestandardowych ram okiennych, z wieloma kwaterami.