Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Dowiedz się więcej o szatersach na https://skyshutters.pl.

Planując aranżację pomieszczenia, na ogół nie przeznacza się wiele uwagi na okna. Przeważnie wybiera się klasyczne rozwiązanie, czyli firany oraz zasłony, które czasem zestawiane są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno budujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Głównym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych są ruchome, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb mieszkańców. Producenci wykonują je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Okiennice wewnętrzne shutters zakłada się w głównej mierze na oknach, jednak bardzo dobrze sprawdzą się także na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w europejskim budownictwie widuje się nadal stosunkowo rzadko, ale większa część z nas na pewno rozpoznaje je z ekranu telewizora czy kina, bowiem tego typu okiennice są często stosowane na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich oraz USA.

Wewnętrzne okiennice shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez stosowania łańcuszków

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, ale mają również praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem uniemożliwiać nagrzewanie się pokojów, a zimą – zapobiegać utracie ciepłego powietrza. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i można zainstalować je na większości okien. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co sprawia, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo luksusowy wygląd, przez co wpływają na podwyższenie wartości posesji. Należy też podkreślić, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez pomocy łańcuszków, co właściciele psotnych zwierząt czy rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się sterczące linki, uznają na pewno za kolejny plus.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]