Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

W jakim wnętrzu postawić na rolety podgumowane?

W najupalniejsze miesiące roku Twój dom nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W upalne lato i słoneczną wiosnę przed opuszczeniem mieszkania zaciągnij okna roletami podgumowanymi i po powrocie upajaj się nienagrzanym, wychłodzonym pomieszczeniem, idealnym do odpoczynku. Taki rodzaj rolety w pełni nie przepuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W jakich wnętrzach spisze się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Charakterystyka rolety podgumowanej

Największym plusem rolet podgumowanych jest fakt, że powodują one stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia. Gruba guma na rolecie nie dopuszcza promieni słonecznych do pokoju, z tego powodu wnętrze się nie ogrzewa. Zazwyczaj w sezonie letnim zachowanie w pokojach przyjemnej temperatury jest trudne. Jeśli nie masz klimatyzacji, to wybierz taki model rolety. Rolety podgumowane zazwyczaj są wykorzystywane we wnętrzach, takich jak łazienka oraz kuchnia, ale też w silnie nasłonecznionych pokojach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by były ozdobą Twojego salonu lub sypialni.

Jaką roletę podgumowaną kupić?

Roleta podgumowana najczęściej dostępna jest w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli chcesz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego albo silnie oszklonego pomieszczenia, to ten typ sprawdzi się doskonale. Również pokoje, w których szukasz spokoju lub pełnego zaciemnienia, takie jak salon, gabinet czy sypialna, to świetne pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dobierz kolor rolety do innych elementów wnętrza lub zdecyduj się na barwę w zupełnym kontraście do reszty. Rolety mogą być klasycznym lub nowoczesnym dopełnieniem wnętrza, jednak wiele jest zależne od Twojej inwencji i pomysłu na ich aranżację.