Usługi branży budowlanej Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Ponadczasowe drzwi drewniane

Choć na rynku znajdziemy mnóstwo drzwi wykonanych z najróżniejszych materiałów (między innymi z metalu oraz tworzyw sztucznych), to największym uznaniem wytwórców oraz klientów cieszą się nadal drzwi drewniane. Oczywiście nie może to dziwić, ponieważ ich wszystkie atuty sprawiają, że okażą się świetnym wyjściem tak tam, gdzie liczy się wygoda, jak i we wnętrzach, w których istotniejsze są względy estetyczne. Dobrze wykonane drzwi drewniane są wszak wytrzymałe oraz doskonale wyglądają, a ich użytkowanie nie sprawia najmniejszych problemów. Jak więc produkowane są drzwi drewniane? O jakich rzeczach nie zapominać przy ich wyborze?

Jakie drewno na drzwi drewniane?

Do wyrobu drzwi mogą być stosowane najróżniejsze gatunki drewna. Najczęściej rzecz jasna wybierane bywa drewno sosnowe, które jest dość solidne, a oprócz tego tanie, niezbyt ciężkie oraz nieprzysparzające trudności przy przygotowaniu. Oprócz tego wykorzystywane są przede wszystkim inne gatunki europejskie – między innymi buk oraz dąb. Wygląd drewna z sosny nie pasuje jednak do wszystkich wnętrz – dlatego drzwi drewniane obkładane są obłogami z rozmaitych gatunków, zarówno tych z Europy, jak i z pozostałych części świata. Określają one wizerunek konkretnego modelu oraz umożliwiają dopasowanie go do różnych mebli czy dodatków.

Drzwi drewniane – niepowtarzalny styl

Drzwi drewniane bywają chętnie wybierane także ze względu na to, że (w przeciwieństwie do modeli wykonanych z materiałów sztucznych) mogą być wykorzystywane również w tradycyjnie zaaranżowanych pomieszczeniach i podczas odnawiania budynków dodanych do wykazu zabytków. Dla wielu klientów bardzo istotne będzie również to, iż drzwi drewniane możemy wykonać w myśl wskazówek nabywcy, dostosowując je do jego upodobań i cech przestrzennych mieszkania – a to będzie oczywiście nieosiągalne dla modeli ze stali oraz z coraz bardziej lubianych tworzyw syntetycznych.