Ochrona zdrowia Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Oddychaj pełną piersią – o oczyszczaniu powietrza

Problem kiepskiej jakości powietrza dotyczy nawet rezydentów niedużych polskich miasteczek. Powietrze w Naszym kraju jest jednym z bardziej zanieczyszczonych ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Brak regulacji dotyczących instalacji grzewczych oraz sankcji za spalanie w paleniskach szkodliwych materiałów (jak m.in. produkty z gumy czy plastiku) i ciągnący się przez wiele lat brak regulacji dotyczących domowych instalacji grzewczych, doprowadziły do ogromnego zapylenia powietrza. Działa to niekorzystnie na samopoczucie wszystkich obywateli. Czy można wobec tego zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym mieszkaniu?

Oczyszczanie powietrza – zadbaj o czyste powietrze w Twoim mieszkaniu

Kwestia oczyszczania powietrza to problem, który wszystkie państwa wysoko uprzemysłowione powinny szybko rozwiązać, jeżeli zależy im na zdrowiu swoich obywateli. Będzie to zapewne wieloletni oraz niełatwy proces. Jednakże zamiast czekać, aż powietrze polepszy swoją jakość, można od razu samodzielnie zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Przy użyciu pokojowych oczyszczaczy powietrza w parę minut można całkowicie pozbyć się cząstek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 i PM2,5), jak również większości bakterii i wirusów, wywołujących niekiedy poważne problemy zdrowotne. Atuty posiadania sprzętu do oczyszczania powietrza cenią sobie w szczególności osoby borykające się z astmą bądź uczuleniem, ale i osoby zdrowe w mgnieniu oka poczują korzystne działanie czystego powietrza.

Sprzęt do oczyszczania powietrza – które wybrać?

Osoby zamieszkujące wzdłuż dróg szybkiego ruchu oraz rezydenci silnie uprzemysłowionych miejscowości powinni posiadać oczyszczacze, które skutecznie dadzą sobie radę z dużym zanieczyszczeniem powietrza. Chodzi tutaj w głównej mierze o wyłapanie drobnych pyłów zawieszonych, znanych jako PM10 i PM2.5. W procesie oczyszczania powietrza sprzęt powinien również pozbyć się z niego nie tylko zalążków grzybów, wirusów oraz drobnoustrojów, ale również groźnego dla zdrowia formaldehydu, który bywa obecny w naszym otoczeniu w mniejszym lub większym stężeniu. Zamawiając aparat do oczyszczania powietrza, trzeba zwrócić uwagę czy posiada ono liczące się atesty.