Ochrona zdrowia Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Kwestia zanieczyszczenia powietrza dotarła już do świadomości każdego obywatela Polski i rzadko jest bagatelizowana. Polacy mają świadomość, iż jakość powietrza, które codziennie wdychamy, mocno oddziałuje na nasze samopoczucie. Dopóki nie będą wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy może zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia potrzebne rezydentom wielkich aglomeracji

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym większe jest zagrożenie obecności znacznego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. Na rozwój wielu schorzeń płuc narażeni są zwłaszcza rezydenci dużych miejscowości oraz terenów w pobliżu fabryk emitujących do atmosfery spore ilości pyłów zawieszonych. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie niekorzystnego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to w tej chwili coś nowego na krajowym rynku – oczyszczacze powietrza licznych cenionych producentów, jak przykładowo Meaco, Webber czy GREE, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z atmosfery pyłów, nieraz mają one także inne pożyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko pyły oraz zarazki

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w kilku rozmiarach, wobec tego bez trudu kupimy sprzęt odpowiednie do danej kubatury wnętrza. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, dlatego bez ograniczeń daje się je przenosić między pokojami. Oprócz usuwania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one dodatkowo grzyby oraz drobnoustroje, które mogą powodować liczne reakcje alergiczne bądź choroby, a także szkodliwy formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje powietrze, co tworzy w pomieszczeniach orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie gwarantuje mocniejszy sen. Część urządzeń ma również detektory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Korzystanie z oczyszczacza powietrza poleca się w szczególności osobom cierpiącym na alergie.