Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Nowocześnie i modnie – kolorowe rolety okienne

Rolety okienne, sufitowe oraz ścienne wspominane są w każdym sezonie pośród trendów na modne i nowoczesne urządzenie wnętrza. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalność, jak również bogactwo kolorów i wzorów. Na ile to rozwiązanie zda egzamin w dowolnym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety okienne – jak je wybrać do stylu pokoju?

Dobrzy producenci mają w swojej ofercie kilka, a czasem więcej wersji kolorystycznych różnych modeli rolet okiennych. Rolety dzień i noc, zebra i mini są dostępne w bogatej palecie barw.
Dobierz kolor podobny do Twojego pokoju albo zdecyduj się na barwę w kolorze przeciwnym do ścian, mebli oraz dodatków. Bezpieczne kolory, które z reguły się sprawdzą, to czerń, biel, beże i szarość. Zwłaszcza szara barwa jest elegancka i efektowna, a jednocześnie optycznie powiększa i wspaniale rozświetla pomieszczenia.

Typowe wymiary rolet okiennych

Wymiary typowych rolet okiennych określane są pomiarem według stosunku szerokość x wysokość. Producenci proponują rozmiary od 35 do 140 centymetrów szerokości oraz od 116 do 230 centymetrów wysokości. Takie rolety pasują do okien o standardowych parametrach.

Rolety okienne produkowane na wymiar

Dla klientów, którzy marzą o roletach, ale mają okna w nietypowym rozmiarze, świetnym produktem są rolety okienne wytwarzane na wymiar. Jeżeli zatem sprzedawane w sklepach rolety nie będą pasować wielkością do Twoich okien, to alternatywnym pomysłem jest roleta ścienna, sufitowa albo usługa darmowego przewężenia rolet.