Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Jeśli chcesz kupić lampy solne, odwiedź tę stronę.

Niewielkie dekoracje z kamienia i minerałów od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po Polsce, a czasem kupujemy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Sporadycznie jednakże są to rzeczy funkcjonalne – z reguły to po prostu dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia obiektów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej najczęściej lampy, ale też inne przybory.

Lampy solne występują w kilku kolorach

Lampy solne są estetyczne i bez większych przeszkód dopasujemy je do wystroju pomieszczenia, ponieważ kupimy je w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż nie ma brył soli o jednakowych kształtach ani wzorze krystalizacji. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie naruszoną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się wytwarzaniem tych lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo sześcianu bądź walca.

Lampa solna – dzięki niej łatwiej się odstresujesz

Dużo osób sądzi, iż lampy solne mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania jonów ujemnych, które równoważą te produkowane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. osobom chorym na na alergię czy astmę. Światło, jakie dają te lampy, jest przyjemne i kojące, więc zaleca się kupienie ich osobom, którym dokucza brak snu albo stres, gdyż dzięki nim można łatwiej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich też przepiękne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a większe bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii, jak również aranżacji wnętrz.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]