Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Jeśli chcesz nabyć okiennice wewnętrzne, koniecznie odwiedź tę stronę

Planując aranżację pomieszczenia, sporadycznie poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Przeważnie decyzja pada na standardowe aranżacje, czyli firany i zasłony, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Shuttersy – nowinka w naszym budownictwie

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, dzięki czemu można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od zachcianek domowników. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, z drewna, a także polichlorku winylu (PCV). Okiennice ozdobne shutters montuje się przeważnie na oknach, jednakże wyśmienicie sprawdzą się także na drzwiach i w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskim budownictwie widuje się nadal okazjonalnie, ale gros osób z pewnością w kinie lub na ekranie telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są często używane na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w Nowej Zelandii.

Czy warto zdecydować się okiennice wewnętrzne shutters?

Prócz tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie wyglądają, mają one także zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie padającego światła: w upalne miesiące ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Shuttersy wspaniale komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i da się je zainstalować je na przeważającej większości okien. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co sprawia, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niesłychanie luksusowy wygląd, przez co podwyższają wartość nieruchomości. Wypada również zaznaczyć, że okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez użycia żyłek, co rodzice ciekawskich dzieci lub posiadacze psotnych zwierzaków, które poplątać sterczące sznurki, uznają z pewnością za dodatkową zaletę.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]