Dębowe biurko ST Calipers i krzesło Pegaz marki ST Furniture
Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Nie tylko dla najmłodszych – biurko w domu to podstawa

Organizując przestrzeń w domu zazwyczaj zapominamy o desygnowaniu osobnego punktu, w którym będziemy pracować. Wielu ludzi boleśnie przekonało się o tym błędzie dopiero w momencie, kiedy nauka i praca zdalna stały się czymś obligatoryjnym. Wówczas to ni stąd ni zowąd stało się oczywistym, iż brak nam w mieszkaniu jednego z podstawowego mebli, to znaczy biurka.

Biurko w mieszkaniu to nie jest niepotrzebny sprzęt

Wychowując latorośl w wieku szkolnym rodzice nie zapominają o zakupie dla niej biurka albo stolika do pokoju dziecięcego. Jednak dorośli nie troszczą się zwykle o to, aby mieć też taki mebel dla siebie. Część z nich twierdzi nawet, że biurko w mieszkaniu to zbędny sprzęt, który po prostu nie będzie używany. Osoby, które nigdy przedtem nie pracowały na „zdalnej” nie dostrzegają na ogół korzyści z jego kupna – przecież do przeglądania maili czy robienia szybkich zakupów online wystarczy ułożyć się na komfortowej sofie z laptopem na kolanach. Jednakże gdy rozważymy osiem godzin pracy przy identycznym ułożeniu ciała, to nie wydaje nam się ono już tak wygodne. Należy podkreślić, iż wyznaczenie w przestrzeni mieszkalnej punktu na biurko pomaga rozdzielić odpoczynek od pracy. Pracując przez kilkanaście dni z rzędu na domowej sofie trudno nam będzie wieczorami całkowicie zrelaksować się w tym samym miejscu, gdyż nasz umysł zacznie kojarzyć je z pracą. Oprócz tego, siedząc przy biurku dopasowanym do naszego wzrostu utrzymujemy właściwą postawę, a przez to nie narażamy się na ból kręgosłupa. Przy biurku łatwiej jest także zorganizować pracę – wszelkie potrzebne papiery, przybory i sprzęty pomieszczą się w szufladce bądź na jego blacie, więc stale są pod ręką.

Meble nie muszą być nieciekawe – postaw na drewniane biurko minimalistyczne

Biurko w żadnym razie nie musi być nieciekawym meblem. Naturalnie, modele sprzedawane w popularnych sieciówkach na ogół nie różnią się zbytnio od siebie i albo są one zaprojektowane z myślą o postawieniu w biurze, albo są to niskie biurka dla dzieci. Nie znaczy to jednakże, iż na rynku nie ma ciekawych mebli. Wystarczy przejrzeć propozycje producentów mebli z drewna, aby odnaleźć mnóstwo designerskich unikatów, które zarówno pod kątem projektu, jak i kolorystyki zadowolą gust najbardziej wybrednych osób. Minimalistyczne biurka designerskie produkowane są manualnie na zamówienie, co umożliwia ich dopasowanie do preferencji klienta. Takie biurka spełnią swoje zadanie nie tylko w pokoju dziecka lub jako główny punkt home office, ale tak samo dobrze wtopią się one w układ nowoczesnych biur.

Siedziba firmy:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]