Ochrona zdrowia Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Najlepsze oczyszczacze powietrza – oddychaj pełną piersią

Mieszkańcy miast stopniowo przekonują się, jakże istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: sadzę, spaliny pojazdów, pyłki kwiatów, roztocza czy drobnoustroje i wirusy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w domu lub miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminują?

Dzisiaj najlepszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną wyłapane w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – plusy

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny stopień filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co eliminuje pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, natomiast jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze i energooszczędne.