Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Sprawdź, gdzie kupić listwy podłogowe, wejdź na http://bit.ly/2QJFh2d

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają dolną część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, żeby nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i świetnie komponuje się ze stylowymi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]