Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Jeśli chcesz kupić panele podłogowe, koniecznie sprawdź https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie proste i wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym gruncie – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj paneli z opakowania – powinieneś odczekać czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się zbędnej wody. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś układać startując z kąta pokoju. Zanim je położysz, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem potem sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w domu. Musisz zatem zapewnić im dylatacje o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]