Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Shuttersy w sypialni. Sprawdź przykłady zastosowania

Shutters, czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się na ogół z domami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okna można użyć także w naszych domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a jednocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularne w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła wnikającego do wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu rewelacyjnie uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie podejmuje się gości, jak również spędza się w nim sporą część dnia. W związku z tym warto zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko efektowny, ale równocześnie przytulny. Opcja ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza, co pozwala np. na przyjemne jego ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę zobaczyć film.

Shuttersy w sypialni – niesłychanie łatwe czyszczenie

Opcja kontroli wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak także z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się skutecznie regulować temperaturę sypialni, która ma olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, a w trakcie zimy o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Do tego shuttersy tworzą mocną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej kurzu aniżeli w plisach firan, a ich mycie jest wyjątkowo łatwe i trwa w zasadzie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się również w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]