Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Czy da się połączyć rolety dzień noc i zasłony?

Podczas urządzania pokoi stajemy przed decyzją: żaluzje, zasłony czy rolety? Czy zdarzają się przypadki, kiedy te elementy – rolety dzień i noc i zasłony – mogą współgrać w jednym pomieszczeniu? A jak wygląda sprawa z firankami? Z myślą o Tobie obejrzeliśmy wiele inspiracji wnętrzarskich i teraz spróbujemy udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z firankami oraz zasłonami?

Rolety dzień noc i firanki – czy to współgra?

Na stronach internetowych związanych z wnętrzarstwem zauważyliśmy kilka sugestii aranżacji wnętrz zgodnie z tym pomysłem. Rolety – klasyczne gładkie lub dzień i noc – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może się udać. W pastelowym, jasnym pomieszczeniu: salonie, kobiecej sypialni lub dziecięcym pokoju, oprócz rolety masz możliwość też w oknie zawiesić firanki. Jakiego koloru? Przy intensywnej albo wzorzystej rolecie zdecyduj się na firankę o białej, kremowej bądź jasnoszarej barwie. Roleta jest jednobarwna i jasna? Firanka może być w bardziej intensywnej barwie. Urozmaici to wnętrze i będzie dopełnieniem lub kontrastem do znajdujących się tam dywanu, mebli, poduszek i pomniejszych bibelotów.

Rolety dzień i noc zasłonami – czy takie zestawienie jest możliwe?

W czasie naszych inspirujących poszukiwań znaleźliśmy także mnóstwo sugestii zgrania rolety dzień i noc i zasłon. Pierwsza propozycja to monochromatyzm: zasłona i roleta utrzymana w tym samym spektrum barw (np. brązie, szarości, bieli, beżu). Kolejny pomysł to stonowana roleta i wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona – przy czym wzór zasłony wybierz tak, aby pasował do estetyki pokoju (dziecięce bohomazy, modne kropki, marynistyczne pasy, romantyczne kwiaty). Ostatnia sugestia bazuje na kontraście. Intensywna roleta – zielona, żółta, niebieska – oraz delikatna zasłona: szara, biała, beżowa. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z firankami lub zasłonami to oryginalny sposób na urządzenie wnętrza. Czy masz odwagę sprawdzić ten stylowy duet w swoim domu?