Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Atuty rolet okiennych dzień i noc

Rolety dzień i noc to jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które lubią mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. Jest to też świetny pomysł na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a innych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Właściwie dopasowana barwa ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić odpoczynek lub drzemkę, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie poziomu światła lub zaciemnienia, na przykład podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują również do każdego współczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoracyjną. Rozbudowana kolorystyka i współczesne wzornictwo powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.