IT Witryny www

Nienaturalne linki przychodzące to nie wyrok

Głównym powodem, przez który na portal internetowy może być zastosowany filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest możliwość uniknięcia tych groźnych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – groźne w skutkach

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie sztucznej ilości odsyłaczy kierujących odbiorców na naszą witrynę internetową. Łamią one reguły rzetelnego pozycjonowania wypracowane przez firmę Google, ponieważ manipulują pozycją strony w wyszukiwarce. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące występują w postaci tekstów marketingowych przesyconych licznymi frazami. Szerzy się też proces sprzedaży linków, co jest zakazane. Witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nierzetelne praktyki zostaną wykryte, a to wiąże się nagłym zmniejszeniem jej rangi w przeglądarce, nawet o 40 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Nie zapominajmy, że gdy na stronę będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy ubiegać się o reaktywowanie prawidłowej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest niestety niezwykle długotrwały i nie daje pełnego powodzenia. Jeśli chcemy zwielokrotnić szansę pozbycia się uciążliwych filtrów – zasięgnijmy porady doświadczonej firmy SEO. Fachowcy automatycznie zidentyfikują rzeczywistą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google należy zlecać tylko renomowanym podmiotom.