Wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja

Czym charakteryzują się fliltry dokładne i absolutne?

W tym miejscu odnajdziesz szczegółowe informacje na temat hepa h13

Powiedzmy sobie prawdę: jakość powietrza w Polsce nie jest najlepsza. Pod tym względem nasz kraj zajmuje jedno z najdalszych miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się kolejne raporty o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i z tego powodu też cały czas poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w obiektach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest niezwykle ważne (np. w szpitalach).

Uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i używane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w biurowcach, obiektach użyteczności publicznej lub domach świetnie sprawdzą się filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością również większe zanieczyszczenia, jak roztocza, spaliny bądź włókna. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale też na jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę wyróżniającą się ogromną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że produkty te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w kilkunastu wymiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy spełnić wysokie standardy sterylności

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o dalece wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a wytrzymała konstrukcja, także wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i zmiany temperatury, co pozwala na sprawną pracę w wymagających warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju montowane są tam, gdzie trzeba spełnić wyśrubowane standardy czystości powietrza, np. w przemyśle optycznym.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Siedziba firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46