Usługi

Zbiornik ze stali nierdzewnej – zastosowanie i charakterystyka

Stal nierdzewna to jeden z najstabilniejszych chemicznie materiałów. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i nie traci swoich parametrów nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niewidoczną gołym okiem warstwę. Ochrania ona stal przed negatywnym działaniem licznych substancji chemicznych, a także podnosi jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na fakt, że stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do składowania znacznych ilości gotowych preparatów. Wspomniane wcześniej cechy powodują, że zbiornik ze stali nierdzewnej jest również doskonałym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki stalowe dla branży spożywczej

Zbiornik stalowy jest często wykorzystywany w przeróżnych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W piekarniach, browarach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego materiału. Oferta przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się powodzeniem w sektorze spożywczym przede wszystkim dlatego, że na tego typu zasobnikach nie powstaje osad, który mógłby sprzyjać zakażeniu ich zawartości zarazkami czy dzikimi drożdżami.