Zarost od wieków był wyznacznikiem męskości, a jego wygląd sporo mówi o jego właścicielu. Hodowanie bujnej brody wróciło do łask po kilku latach wskazywania gładkiej skóry twarzy jako wzorca urody u płci męskiej. To sprawia, że dla sporej grupy osób brak zarostu może stać się przyczyną niebagatelnych kompleksów. Można postarać się je przezwyciężyć m.in. za sprawą zabiegu mikropigmentacji zarostu.
Powody wypadania włosów z zarostu
Podobnie jak wszystkie powierzchnie ciała także twarz może wyłysieć. Broda silnie przerzedzona albo z zauważalnymi plackowatymi obszarami bez owłosienia prezentuje się niezdrowo i może skutkować obniżeniem pewności siebie. Najczęściej przerzedzenie zarostu jest wyłącznie konsekwencją cyklu osłabienia się włosów oraz obniżenia się poziomu testosteronu w organizmie, co jest normalnym skutkiem starzenia się. Ale spadek poziomu hormonów androgennych często następuje gwałtownie również u młodych panów, co kończy się między innymi łysiejącą brodą. Nadmierna utrata włosów to też nierzadko wynik ich niepoprawnej pielęgnacji – niewłaściwe użycie akcesoriów lub kosmetyków. Na kondycję brody silny wpływ ma żywienie, z tego powodu panowie powinni przejść na dietę obfitą m.in. w magnez, cynk oraz wapń, a także witaminy z grupy B, witaminę A i E. Napięcie też przeszkadza w zapuszczeniu gęstej brody – włosy wypadają same, a nierzadko są spontanicznie wyrywane w stresowych sytuacjach.
Uzupełnianie zarostu nieorganicznym pigmentem jako alternatywa dla transplantacji włosów
Najszybszym sposobem na zamaskowanie przerzedzonego zarostu jest jego całkowite zgolenie. Jednakże nie każdy mężczyzna czuje się przystojnie z gładką skórą twarzy lub chce nosić zarost, bo uważa, że to poprawia rysy twarzy i przydaje im „pazura”. Można podjąć decyzję o transplantacji mieszków włosowych, jednak taki zabieg to zazwyczaj wydatek w kwocie około paru tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji zarostu polegający na jego uzupełnieniu za sprawą umieszczenia w płytkich warstwach skóry specjalnego barwnika. “Wytatuowane” punkty z pigmentu udają delikatnie odrośnięte włosy, a dostrzeżenie elementów sztucznych od rzeczywistego zarostu jest możliwe dopiero po dotknięciu brody. Uzupełnianie brody tuszuje powierzchnię skóry dotkniętą łysieniem plackowatym czy całkowitym, pomaga wizualnie zagęścić rzadkie owłosienie, a także umożliwia modyfikację linii zarostu. Powinno się jednak mieć na uwadze, że efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się przeważnie roku.
Siedziba firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]