Transport, logistyka, spedycja Usługi

Samolotem czy busem do Holandii – jaki transport wybrać?

Polacy stanowią dzisiaj jedną z największych mniejszości w Holandii. Jeśli wierzyć statystykom, w Niderlandach przebywa już więcej niż ćwierć miliona naszych rodaków. Tak duża liczebność holenderskiej Polonii powoduje, że wzrasta zapotrzebowanie na usługi przewozowe do tego kraju. Osoby organizujące podróż do państwa sławnego z kanałów i wiatraków mają do dyspozycji sporo opcji. Jak więc można dojechać z Polski do Holandii? Jaki ze sposobów będzie najlepszy – podróż samolotem czy autokarem? A może bus do Holandii?

Czym dojechać do Holandii?

Sposobów na to, by udać się w podróż do Holandii jest wiele. Najszybszy z nich to z całą pewności samolot. Loty do Niderlandów dostępne są codziennie z wielu polskich portów – m.in. z Lublina, Modlina, Gdańska, Wrocławia, Katowic oraz Warszawy. Jeszcze pokaźniejsza jest lista miast, z których wyjeżdżają autobusy rejsowe do Holandii. Te opcje mają jednak kilka wad. Kluczowy z nich to fakt, iż połączenia docierają wyłącznie do wyznaczonych przez przewoźnika miejsc. Do końcowej destynacji pasażer musi zaś dojechać na własną rękę.

Komfortowy bus Polska-Holandia

Aby ustrzec się takich problemów, warto skorzystać z transferu busem. To rozwiązanie ma niemało plusów. Busy do Holandii w wielu przypadkach kursują w formule door-to-door, co znaczy, że prowadzący bus odbiera pasażera ze umówionego miejsca i dowozi go tam, gdzie ten wskaże. Nie bez znaczenia jest też to, że busy z Holandii do Polski są dobrze wyposażone i gwarantują wysoki komfort podróży. Pasażerowie do dyspozycji mają między innymi ogrzewanie postojowe, klimatyzację, odtwarzacze filmów, bezprzewodowy internet, a także dużo miejsca na ułożenie nóg i wygodne fotele.