Usługi

Prywatny detektyw

Czym zajmuje się detektyw? Ta specjalność rozwija się już od XIX wieku, a użycie wybitnych i fascynujących metod dedukcji znalazło swoje odzwierciedlenie w literaturze czego przykładem jest na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa opiera się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z rozumowania logicznego i rozmaitych niejawnych metod dochodzenia. Na podstawie dowodów, faktów, przesłanek przeprowadza proces dedukcji co ma na celu zidentyfikowanie prawidłowych wniosków. Prywatny detektyw nawet prowadząc śledztwa zlecone przez klienta jest zobowiązany do posiadania licencji, gdyż jego zeznania mogą być znaczące w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Na czym polega praca detektywa?

Korzystanie z pomocy prywatnych detektywów staje się coraz częstsze. Obecnie biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, gdzie każda charakterystyczna sugestia czy wiadomość od klienta jest ważna. Główny wachlarz takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących procesów karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i aktów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Wysokie zapotrzebowanie na detektywów wynika z tego, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest udowodnić nasze racje i motywy. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a oświadczenia osób postronnych i świadków są przeinaczone. Jedynie dobry detektyw potrafi ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.