Usługi

Organizacja chrzcin – o czym pamiętać?

Lokal na chrzciny - ta niezwykła oferta Was zadziwi.

Dla rodziców chrzciny są pierwszym istotnym familijnym wydarzeniem związanym bezpośrednio z ich nowo narodzonym potomkiem, w związku z tym dbają o to, by wszystko tego dnia było idealne. Organizacja chrzcin może być jednakże trudne, w szczególności gdy na imprezę zaprasza się sporą liczbę bliskich i przyjaciół. Poniżej znajdziesz parę wskazówek, które wesprą cię w tym procesie.

Przygotowanie chrzcin – poproś zaproszonych o potwierdzenie swojego uczestnictwa

Dawniej chrzciny miały miejsce wkrótce po urodzeniu pociechy, nieraz nawet w dniu połogu, z przyczyny znacznej śmiertelności niemowląt. Z upływem lat chrzciny zamieniły się w ważny dzień nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, w związku z tym są organizowane z reguły kilka miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na dogłębne przemyślenie istotnych kwestii tej okoliczności, czyli wybór rodziców chrzestnych, jak również świątyni, w której zostanie udzielony sakrament. Wybierając w parafii dzień obrzędu zalecamy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie gości, jak również organizację dla nich poczęstunku i noclegu, gdy będą przyjeżdżać do nas z różnych zakątków Polski. W przesłanych zaproszeniach radzimy umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do określenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się również poinformować, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina przede wszystkim kupuje zabawki, aczkolwiek rodzicom przydadzą się znacznie bardziej praktyczne prezenty, jak np. fotelik samochodowy, ubranka albo kołderka dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę dobierając lokal na chrzest?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny urządzano przeważnie w domu rodziny dziecka, w następstwie tego nie wszyscy uczestnicy ceremonii w świątyni byli gośćmi odświętnego poczęstunku. Teraz wspólny obiad dla znacznej grupy członków rodziny oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców to już standard. Analizując propozycje lokali, gdzie można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko wynajmują wspaniale udekorowane wnętrza, ale też kooperują z firmą cateringową, która przygotuje menu pasujące do charakteru wydarzenia oraz która zagwarantuje kompetentną obsługę zaproszonych. Jeżeli ceremonia wyznaczona jest na okres letni, warto znaleźć lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast ślęczeć przy stoliku mogą wybiegać się na dworze, a rodzina bądź fotograf zrobi śliczne zdjęcia. Istotny jest także taki wybór lokalu na chrzest, by dojazd z kościoła do miejsca docelowego był komfortowy, tak samo jak powrót biesiadników do zarezerwowanego hotelu albo domu.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]