Ochrona zdrowia Usługi

Odzyskaj piękny uśmiech. Poznaj zalety implantów zębów

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, lecz także wykazują sporo innych plusów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Implantologia – jak przebiega zabieg?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm i nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczące zmniejszenie okresu leczenia – chory nie notuje żadnych bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi stosować zimne kompresy, a od razu po zabiegu – unikać palenia papierosów, alkoholu i bardzo ciepłych dań. Ważne jest też wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zmniejszają opuchliznę i ból.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę życia pacjentów – dlatego bardzo ważne jest to, aby znaleźć właściwego lekarza. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek i trudności ze zdrowiem? Słusznie postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem i korzystnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.