Instalacje przemysłowe Usługi

Niezastąpione rozwiązania logisyczne – regały przesuwane

Wiele magazynów ma powierzchnię niewystarczającą do tego, by pomieściły się w nich wszelkie składowane przez firmę towary. Kwestia ta okazuje się wyjątkowo uciążliwa w mroźniach oraz chłodniach, które niełatwo jest rozbudować, a każdy dodatkowy metr sześcienny wiąże się ze wzrostem kosztów ich eksploatacji. Zarówno w zwykłych magazynach, jak i tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie warunków chłodniczych, przydatne okażą się regały jezdne. Na czym polega to rozwiązanie?

Regały mobilne – charakterystyka

Magazynowe regały mobilne odróżniają się od zwykłych tym, że montuje się je na specjalnych szynach znajdujących na suficie oraz podłodze hali. Pozwala to zmieniać ich rozlokowanie i zsuwać ze sobą kilka regałów. W każdym momencie można również mieć dostęp do dowolnej palety na terenie hali – wystarczy tylko przesunąć sąsiednie regały. Dzięki zastosowaniu tej technologii, pojemność składu może zostać powiększona nawet o kilkadziesiąt procent jednocześnie zachowując koszty eksploatacji na dotychczasowym poziomie.

Kto powinien stosować regały mobilne?

Jak już nadmieniliśmy, regały jezdne są polecane szczególnie do chłodni oraz mroźni. Są także doskonałym rozwiązaniem w niewielkich magazynach, których właściciele z różnych powodów nie mogą podjąć się ich rozbudowy. Regały mobilne nie wymuszają konieczności zmian w strukturze hali. To sprawia, że ich montaż jest możliwy zarówno w powstających właśnie obiektach, jak i w tych już istniejących. Może więc okazać się znakomitym sposobem na ich modernizację i tym samym na efektywniejsze zagospodarowanie ich powierzchni, a także optymalizację wydatków związanych ze składowaniem towarów.