Usługi

Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Jeśli chcesz zamówić odbiór starych mebli, wejdź na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/

Większość z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z przeróżnych względów. Zwykle przenosimy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy albo na strych, żeby nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Rzecz jednakże w tym, że po wielu latach również w tych schowkach robi się tak ciasno, że normalne ich użytkowanie okazuje się niemożliwe. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania gruntownych porządków, stanowiących okazję do tego, aby pozbyć się uzbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy również, kiedy kupujemy zapuszczony dom albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wykonać wywóz starych mebli z mieszkania, piwnicy i strychu.

Odbiór starych mebli – jak się ich pozbyć?

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, części ram okien czy popsute meble nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeżeli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania adekwatnie pakownego samochodu. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są z reguły co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na przechowanie śmieci o sporej objętości. Najlepsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono też o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadów. Podmioty wynajmujące kontenery częstokroć oferują również profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu poddasza, komórki względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – na czym polega?

Stare meble, jeżeli będą przetransportowane do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą zostać trafić na wysypisko lub zostać spalone. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu ich podług surowca, z którego są wykonane, mogą być ponownie przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części są one wykonane, opiera się z reguły na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później służą do złożenia nowych garderób, łóżek bądź regałów.

Siedziba firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]