Nie każde schorzenia jamy ustnej można wyeliminować zwykłymi technikami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego należy udać się między innymi w razie uszkodzeń kości, potrzeby wstawienia implantów czy koron, znacznych ubytków uzębienia oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju nowotwory lub narośle. Jakie metody są jednak stosowane w czasie kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty wybrać się, by zabiegi były komfortowe i nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?
Chirurg stomatolog – leczenie
Na pewno najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – również tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących otwarcia dziąsła oraz dłutowania. W razie sporych ubytków czy chorych po wypadkach potrzebne jest czasem zrekonstruowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również terapią różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą guzów lub owrzodzeń – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.
Jak wybrać chirurga stomatologa?
Jak łatwo stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może być źródłem sporych trudności. Dobrze więc powiedzieć parę słów na temat tego, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest z pewnością to, by stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia oraz, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma również atmosfera w poradni i podejście dentysty do pacjentów – wiele mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, a te znajdziemy między innymi w internecie lub wśród bliskich.