Bezpieczeństwo i ochrona Usługi Witryny www

Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Zajrzyj tu, aby zlecić usuwanie wirusów WP.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak popularnym CMS-em, iż ilość witryn oraz sklepów tworzonych z jego użyciem szacuje się obecnie na setki milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W razie zainfekowania witryny, nieodzowne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie malware ze strony internetowej?

Wpisy na stronieinternetowej zmieniły się nie przez Ciebie? Ze witryny wysyłany jest spam? Na stronie widnieją linki do obcych Ci portali? A może logowanie jest zablokowane? To jedynie parę z częstych oznak alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich sytuacjach nieodzowne jest natychmiastowa reakcja w celu identyfikacji źródła infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa nierzadko przekracza kwalifikacje osób, które codziennie parają się tylko projektowaniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach hakerskich powinno się powierzyć fachowcom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Spece zajmujący się usuwaniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują drobiazgowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Weryfikują kod zainstalowanych na stronie szablonów oraz wtyczek, jak również pliki htaccess i wp-config. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zminimalizują zagrożenie ponownej ataków. Jeżeli długookresowe zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do wykazu zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a eksperci podejmują też konieczne czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Odwrócenie wszelkich następstw zawirusowania nie gwarantuje, iż taka sytuacja nie przydarzy się w przyszłości, toteż kluczowe jest okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]