Usługi

Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Prace w ogrodzie, remont mieszkania, opróżnianie strychu bądź piwnicy, przebudowa lub budowa domu – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są duże ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednakże postąpić, gdy nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich przypadkach najrozsądniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dobranej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej spoczywa teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie mogą zorganizować transportu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest też chętnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. Zimą to również najlepszy sposób na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, parkingów, boisk czy trawników.