Ochrona zdrowia Usługi

Jakie schorzenia zwalczają dożylne wlewy witaminy C

Kwas askorbinowy to mikroelement o rozległym spektrum działania, który zwalcza choroby i wspiera układ immunologiczny. Stosowany jest przede wszystkim w czasie jesienno-zimowym. Od kilkudziesięciu lat kwas askorbinowy używa się w inny sposób – przy bardzo poważnych chorobach. Przyjrzyjmy się więc czym są dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.

Dożylne wlewy witaminy C – na cukrzycę

Witamina C jest elementem warunkującym prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Samodzielnie nie potrafimy jej wygenerować, dlatego musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z jedzenia). Nowoczesna medycyna od lat weryfikuje oddziaływanie kwasu askorbinowego na zwalczanie poważniejszych chorób – chorób pokleszczowych, miażdżycy, jak również mnóstwa innych. Naukowcy badają zwłaszcza działanie kwasu askorbinowego na unicestwienie komórek nowotworowych – niektóre badania starają się udowodnić, że zastosowanie niestandardowej terapii może zapewnić znacznie lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu sporych dawek tego składnika do organizmu. Kuracja od 20 tysięcy mg może pomóc zwalczyć szereg niebezpiecznych chorób.

Wlewy witaminy C – dawki weryfikowane przez onkologa

Metoda dostarczania witaminy C, czyli kroplówka, niweluje ryzyko pojawienia się efektów ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku zwykłych terapii (np. doustnych). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc efekty mogą być znakomite. Żeby ujrzeć trwałe efekty, terapia musi trwać przez dłuższy okres, a dawki muszą być systematycznie kontrolowane przez specjalistę, który decyduje o kierunku terapii.