nieszczelne okna, uszczelnianie okien drewnianych
Usługi

Jak naprawić nieszczelne okna?

Na samopoczucie lokatorów w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią dom przed mrozem i wilgocią, jak również odcinają go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, bo po tym czasie potencjalne usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]