Ochrona zdrowia Usługi

Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty stomatologiczne to doskonała metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku znacznych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele bardziej komfortowe od protez, a jeśli odpowiednio o nie zadbamy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z czego wytwarza się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na wstępie należy nadmienić, że implant zęba to wyłącznie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się ogromną wytrzymałością. Jego bezsprzecznym atutem jest też to, iż nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów?

Wachlarz tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a ponadto nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane głównie w miejsce zębów tylnych.