Ochrona zdrowia Usługi

Implant zęba – jak przebiega zabieg jego wszczepienia?

Najlepszą metodą na pozbycie się ubytków w uzębieniu są implanty stomatologiczne. Sprawdzą się zarówno gdy brak nam jednego zęba, jak i ogólnego bezzębia. Ich największymi zaletami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant stomatologiczny, a tak naprawdę jego korona, wygląda identycznie, jak naturalny ząb. Przed ich założeniem nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów, jest to zatem mniej dotkliwe dla pacjenta niż założenie pełnej protezy lub mostu. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ów zabieg i jak trzeba się do niego przygotować.

Implanty stomatologiczne – kolejne kroki terapii

proces wszczepienia implantów zębów rozpoczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Równie ważne jest także odpowiednie nastawienie i zapanowanie nad nerwami. Następnie stomatolog nacina dziąsła. Pozwala to na dotarcie do kości i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu stosuje się techniki piezochirurgii oraz odpowiednio dobrane wiertła. To niezwykle skomplikowana część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i biegłości. Dokładność ważna jest również przy umieszczeniu implantu zębowego w kości. Kiedy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a lęk przed bólem

Proces zakładania implantu zębowego budzi u części pacjentów obawy związane z możliwym intensywnym bólem odczuwanym w czasie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie lęk ten jest zupełnie bezzasadny. Obecnie implantologia korzysta z bardzo wydajnych leków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo podatni na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które kompletnie usunie problem strachu przed leczeniem stomatologicznym.