IT Usługi Witryny www

Hosting dla firm – dlaczego warto go wybrać?

Jeśli masz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak ważny dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować dobry hosting dla firm?

Hosting internetowy – wybierz bezpieczeństwo i szybkość

Hosting internetowy, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, bezpieczny, niezawodny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego porzucenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją zbędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (współdzielony, VPS, w chmurze, bądź dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym firmy powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Należy wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten czynnik powinien być wyjątkowo ważny dla sklepów internetowych, ponieważ każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinien charakteryzować się dobry hosting?

W przypadku hostingu internetowego nie należy skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe z reguły charakteryzują się niewystarczającą jakością, a nagminnie zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami kraju i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu zapewniającego całodobowe wsparcie techniczne profesjonalnego zespołu. Istotne, aby reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była też stosunkowo krótka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w transparentny sposób. Nie zaniedbujmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej powinny być zabezpieczone stale aktualizowanym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni muszą panować właściwe warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek pożaru), a backup danych powinien być przeprowadzany regularnie.