Technologie Usługi

Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Więcej na temat druk 3D cennik na cadxpert.pl

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana głównie do projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, jak również przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wydrukowanego przy pomocy technologii FDM, PolyJet, DMLS, i SLA, SLS, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Drukowanie 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się również baza wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D prototypów oraz modeli koncepcyjnych

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej popularnością stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, jak również opcja wykorzystania materiałów w ogromnej palecie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Wydruk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego prototypowania

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do podmiotów lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technika, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk gładkiej powierzchni, bardzo cienkich ścianek, wyrazistych krawędzi oraz detali.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze plusy tej technologii druku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje trwałość chemiczną i mechaniczną oraz dokładność kształtu.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]