Usługi Usługi finansowe i rachunkowe

Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Wstąp do biura rachunkowego Katowice, aby uzyskać kompetentną pomoc profesjonalistów.

Prowadzenie księgowości w małych firmach jest zwykle źródłem sporych problemów. Niewielkie podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistęksięgowego na stałe, a ich właściciele często nie potrafią starannie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi wielu z nas – należy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom współpracy będzie zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić w szczególności z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom od rachunkowości, zyskamy pewność, że rezultatem potencjalnych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie nałożenie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy oraz pracy – nie musimy troszczyć się o finansami na własną rękę, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Należy też napomknąć o komforcie, jaki dają takie usługi. Dziś nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie cenami porad – dziwnie niskie koszty obsługi na ogół oznaczają jej niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego eksperci posiadają stosowne uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]