Usługi finansowe i rachunkowe

Sztabki srebra – pomysł na inwestycje na każdą kieszeń

Sprawdź, gdzie zamówić srebro w sztabkach.

Od dawna uważa się, że inwestycja w kruszce jest doskonałą metodą na lokowanie pieniędzy, która z biegiem lat zapewnia wymierny zysk. Najpopularniejszym obecnie kruszcem inwestycyjnym jest niezaprzeczalnie złoto, jakkolwiek w ostatnich latach srebro powróciło do łask coraz szerszej grupy osób, zarówno tych ze skromniejszym, jak i nieograniczonym potencjałem finansowym, i nie jest już traktowane wyłącznie jako metal przemysłowy.

Srebrne sztabki – kruszec wykorzystywany w różnorodnych branżach gospodarki

Srebro występuje w złożach 17-krotnie częściej od złota, trzeba natomiast zaznaczyć, że jego cena w relacji do ceny złota nie manifestuje tej proporcji i wciąż jest znacznie niższa. Zakup srebra jest jednak idealną propozycją dla inwestorów, którzy chcą zdywersyfikować swój portfel, a którzy nie posiadają środków umożliwiających zakup dużych ilości złota. Wypada jednak wiedzieć, że z uwagi na swoje cechy, srebro jest w szerokim zakresie stosowane w rozmaitych gałęziach przemysłu co sprawia, iż jego cena mocniej reaguje na kłopoty pojawiające się w gospodarce. Łatwo to swoją drogą dostrzec studiując wykres jego wartości z ostatnich 20-25 lat. Z tej też przyczyny lokata finansów w srebro wiąże się z wyższym prawdopodobieństwem strat, dlatego zalecana jest inwestorom świadomym prognozowanej i aktualnej sytuacji na rynku metali szlachetnych. Można jednak przewidywać, iż zapotrzebowanie na srebro stale będzie wyglądało podobnie, a wraz z postępującym rozkwitem medycyny, fotowoltaiki oraz elektroniki, w których srebro jest często stosowane, jak również nieprzemijającej popularności biżuterii srebrnej, niewykluczone, że jego wartość będzie systematycznie wzrastać.

Sztabka srebra – zamówić małą czy dużą?

Podobnie jak złoto, srebro w sztabkach wybijane jest w rozmaitych wagach, co upraszcza skonstruowanie portfela, pozwalającego odsprzedaż w zależności od potrzeb większych lub mniejszych jego ilości. Te najmniejsze, a tym samym także najbardziej „na kieszeń” statystycznego Polaka, to sztabki o wadze 50 g i 100 g oraz 1 uncji trojańskiej(31,1 g). Oczywiście, gdy zamówimy sztabkę o wyższej wadze, w rezultacie wydamy na kruszec mniej, warto aczkolwiek pamiętać, iż nie da się podzielić sztabki i w przypadku potrzeby jej odsprzedaży trzeba znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. W związku z tym jeśli sztabki srebra mają służyć też jako zabezpieczenie finansowe na gorsze dni, należałoby rozważyć kupno sztabek o różnych wagach, by mieć możliwość w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile rzeczywiście potrzeba. Można także zainwestować w nieco kosztowniejsze srebrne combibary, czyli scalone 1-gramowe sztabki srebra dające się dowolnie rozłamać. Minusem zakupu srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, iż – w przeciwieństwie do złota – jego sprzedaż oraz nabycie obciążone są 23% stawką VAT.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]