Usługi finansowe i rachunkowe

Mass collect i korzyści jakie przynosi

Mass collect. Więcej na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom indywidualnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest generalnie niezmiernie proste. Polega na nadaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który jest tym samym jego ID. Takie podejście jest przydatne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest ogromna grupa kontrahentów, a więc np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych gabinetach, jak również wszystkich branżach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty wpływające w systemie mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do realizacji wpłaty (standardowy przelew, przelew z karty albo przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect łączy się także z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a jednocześnie eliminacją możliwych omyłek, które mogą mieć miejsce w trakcie tej czynności.

Łatwiejsze monitorowanie spływu należności – o atutach mass collect

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie proponowana w większości banków (posiadają ją m.in. wybrane banki spółdzielcze i mBank) warto zastanowić się nad jej wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca obsługuje około setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym bieżące kontrolowanie spływu opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co z czasem efektywnie zwiększa terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]