Usługi finansowe i rachunkowe

Leasing ciężarówki – kiedy się opłaca?

Samochód ciężarowy okazuje się dla większości firm po prostu najważniejszy. Niewielkie firmy mogą mieć z jego kupnem duże problemy – koszty zakupu będą wszak ogromne, co najbardziej dotknie firmy korzystające z kilku aut. Dlatego biznesmeni często stawiają na leasing ciężarówki – za niższą niż rata pożyczki opłatę są w stanie dzięki temu eksploatować pojazd, a po wygaśnięciu umowy po prostu oddać go instytucji finansowej. Na jakich zasadach zatem polega to rozwiązanie? Na co uważać przy podpisywaniu kontraktu na leasing ciężarówki?

Atuty leasingu ciężarówki

Leasing ciężarówki odbywa się w myśl tych samych zasad, co inne typy takich umów. Jego dobrą stroną będzie na pewno mniej złożona procedura – aby bank przyznał nam leasing ciężarówki, musimy wypełnić mniejszą ilość podań niż w razie umowy o kredyt. Leasing ciężarówki bywa chętnie stosowany przez firmy transportowe także z uwagi na oszczędności – umożliwia zminimalizowanie odprowadzanych danin państwowych. Ważne będzie również to, iż po wygaśnięciu kontraktu, możemy oddać ciężarówkę by uzyskać nowy pojazd.

Leasing ciężarówki – o czym pamiętać?

Leasing ciężarówki okaże się naprawdę korzystny jedynie wtedy, gdy wybierzemy ofertę dostosowaną do konkretnych potrzeb. Jej wyszukanie potrafi jednak okazać się przyczyną dużych problemów – zwłaszcza, że musimy pamiętać, że wiele ofert korzystnych jest jedynie na początku. Jak je rozpoznać? Najlepiej zlecić to specjaliście.