Usługi finansowe i rachunkowe

Kredyt konsolidacyjny – propozycja dla zadłużonych

Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Kiedy potrzebne są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy zaciągnęły wiele kredytów, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Na skutek konsolidacji można spłacić nawet te kredyty, które na skutek rozmaitych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Jakie zadłużenia można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest bardzo duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt mieszkaniowy, gotówkowy, ratalny oraz samochodowy. Dzięki konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują teraz nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe, jednak nierzadko wiąże się to z większymi kosztami kredytu lub niekorzystnymi dla klienta warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najdogodniejsze rozwiązanie.