Usługi finansowe i rachunkowe

Kantor online – alternatywa dla wymiany walut w banku

Wejdź na online kantor.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze albo w placówce bankowej – na te pierwsze nadal można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Lecz w ekspresowo przekształcającym się świecie, ludzie chcą wymieniać walutę bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też utworzono kantory internetowe, które to umożliwiają.

Jak funkcjonuje kantor internetowy?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie proste jak kantoru stacjonarnego. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, że przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zwykle z poprzedniej doby. Kolejnym i nadzwyczaj znaczącym atutem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez kantory stacjonarne i banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może zakończyć się zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą też kilka innych usług lubianych przez użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez klienta terminie czy też takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, kiedy ustalony przez klienta kurs spotka się z tym na rynku).

Doceniasz komfort w rozporządzaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących komfort oraz dużą swobodę w dyspozycji własnymi środkami finansowymi. Korzystają z nich też kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w obcej walucie i osoby studiujące czy też pracujące poza granicami Polski. Jednak nim zadecydujemy, żeby powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.