złoto sztabki
Usługi finansowe i rachunkowe

Budujesz portfel inwestycyjny? Pomyśl o zakupie sztabek złota

Zakładanie lokat czy po prostu gromadzenie pieniędzy na koncie nie jest dziś tak zyskowne jak parę lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i ogólne zrozumienie, że nie inwestowany kapitał zapewnia zysku spowodowały, że szukamy rozwiązań, które umożliwią naszym finansom dawać w przyszłości dodatkowy przychód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a w szczególności – sztabki złota.

Czy złote sztabki to pewna lokata?

Na wstępie trzeba dobitnie zaakcentować, że inwestycja pieniędzy w złoto w sztabkach to inwestycja na kilka lat. Złoto najczęściej nie poddaje się mniejszym i większym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niestabilność gospodarcza oraz polityczna nierzadko zwiększa jego cenę. Oczywiście, można zauważyć wahania w jego wartości, jednakże badając jej historyczny wykres natychmiast daje się dostrzec, iż z czasem ona wzrasta. Co jest tego powodem? Od kilkuset lat ilość tego metalu w aktywnym obiegu utrzymuje się praktycznie bez zmian. Dawno temu był on walutą, w dzisiejszych czasach jest w szerokim zakresie stosowany w przemyśle chemicznym, medycynie czy elektronice oraz – wciąż na potężną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Pomimo, że wydobycie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu wykorzystanego przykładowo do produkcji sprzętu elektronicznego (jak odtwarzacze CD czy też kable USB) jest w wielu przypadkach nierentowny, wobec tego popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i przewiduje się, że z biegiem lat trend ten nie powinien się zmienić.

Złote sztabki – kogo stać na taką lokatę?

Czytając o lokacie pieniędzy w złoto w sztabkach gros osób natychmiast uzna, iż to nie dla nich, przez ogromny koszt. Jednakże złote sztabki wytwarza się w wielu wagach, toteż zasadniczo każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnej części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Te malutkie sztabki są również świetnym pomysłem na upominek. Więksi inwestorzy, dysponujący większym kapitałem raczej wybierają większe sztabki złota o wadze 100 g, 250 g, jak również 1000 g. Warto jednak wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie można pociąć odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, wybierając cięższą sztabkę kupimy złoto po wyraźnie niższej cenie. Zatem warto zamawiać złote sztabki o przeróżnym ciężarze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są fabrycznie podzielone na drobne sztabki o wadze 1 g.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]