Usługi branży budowlanej

Zalety wynajmu szalunków

Szalunki stemple. Zdobądź więcej informacji

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest cement – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, jednak można zaobserwować też konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy również tworzyw sztucznych. Innymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak ze względu na duże koszty nie wszystkie ekipy budowlane posiadają własne szalunki. Kiedy będą niezbędne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wynająć – tym bardziej, że wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Zakup swoich szalunków będzie dobrym pomysłem dla firm często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed chwilą nadmieniliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeżeli jednak wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą naszej ekipy, dobrze rozważyć atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w roku okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Warto nadmienić także o wygodzie, gdyż przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować spore koszty.

O czym nie zapominać przy wyborze wynajmu szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy pewność, iż szalunki okażą się solidne i funkcjonalne. Bardzo ważna będzie też obsługa kontrahenta – w przypadku, gdy zbliża się termin startu robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W przypadku wahania się dobrze natomiast skorzystać z internetu i dowiedzieć się, co o usługach danego przedsiębiorstwa sądzą poprzedni kontrahenci.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]