Usługi branży budowlanej

Zakład stolarski produkujący okna drewniane

Mimo, że u dystrybutorów pojawiło się ostatnimi laty sporo nowoczesnych surowców, to producenci okien stale chętnie sięgają po drewno. Jest sprawdzone, cenione przez klientów i ma całkiem dużo zalet. Czemu zatem warto zdecydować się na okna drewniane? Co osiągniemy dzięki takiemu rozwiązaniu?

Okna drewniane doskonale się prezentują

Najważniejszą mocną stroną okien drewnianych jest na pewno ich wygląd – ani modele wykonane z tworzyw sztucznych, ani z kolei z innych surowców nie przewyższają ich estetycznie. Relacje użytkowników pokazują, że okna drewniane w ogromnej mierze rzutują na humor domowników i pełnią funkcję dekoracji pomieszczenia.

Okna drewniane – świetna izolacja

Odpowiednio konserwowane okna drewniane świetnie izolują mieszkanie od najróżniejszych dźwięków. Są ponadto niezawodne, gdy ważne jest zapewnienie odpowiedniej temperatury – także w najtrudniejszych warunkach klimatycznych, właściciele okien drewnianych żyją bez obaw.

Okna drewniane są trwałe

Okna drewniane cenione są z uwagi na charakteryzującą je odporność. Umiejętnie założone i na bieżąco konserwowane, wytrzymają w naszym domu nawet dziewięć dekad. Gdy natomiast opatrzy nam się ich kolor, jesteśmy w stanie zmienić go bez najmniejszych problemów – musimy tylko znów pomalować ramy.

Konserwacja okien drewnianych

Okna drewniane potrzebują niestety właściwej konserwacji. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na impregnacje, bowiem wilgoć potrafi spowodować zwiększenie się ich rozmiarów. Więcej problemów sprawi również utrzymanie okien znajdujących się na nasłonecznionej ścianie – potrzebują one wszak regularnego lakierowania.