Usługi Usługi branży budowlanej

Usługi geologiczne – niezbędne przed inwestycją

Budowa domu to niełatwe zadanie. Trudności zaczynają się jeszcze na etapie przygotowania inwestycji. Poza sprawami urzędowymi, powinniśmy wszak pamiętać o zbadaniu gruntu w miejscu, w którym zamierzamy wznieść dom. Naprawdę istotne są między innymi poziom wody w gruncie, skład gleby oraz jej spoistość. Jak dowiedzieć się, czy teren pozwala na wybudowanie domu, czy też niezbędne będą jeszcze jakieś zabiegi? Powinniśmy zlecić to geologowi, który po przeprowadzeniu właściwych ekspertyz określi bezpieczeństwo konkretnej inwestycji. Jak więc to zrobi? Jak wyszukać specjalistę, który oferuje usługi geologiczne wysokiej klasy?

Na czym polegają usługi geologiczne?

Początkowym etapem w przypadku usług geologicznych jest wykonanie nawiertów. Umożliwia to wzięcie cząstek ziemi i wód zalegających pod ziemią oraz ich następne przebadanie w odpowiednich warunkach. Wyniki takich badań sporo mówią o tym, czy ziemia pozwoli na budowę domu, czy z kolei trzeba przeprowadzić któreś prace. O tym, jak skonstruowana jest gleba na terenie powiedzą też wyniki sondowania statycznego i dynamicznego, czyli ekspertyz wykonywanych z użyciem specjalistycznego sprzętu. Takie wyniki powinny znaleźć się w wykonanej na koniec ekspertyzie.

Usługi geologiczne – kto przeprowadzi?

Powinniśmy jednak pamiętać, że tego rodzaju ekspertyzy mogą być wykonane tylko przez geologa mającego odpowiednie certyfikaty. Aby je otrzymać i móc świadczyć usługi geologiczne, powinniśmy ukończyć studia wyższe, a to oznacza, iż wybierając geologa mamy gwarancję, iż usługi geologiczne przyniosą odpowiednie skutki. Jeśli oprócz tego istotna jest dla nas także profesjonalna obsługa oraz niedługie terminy, warto zwrócić się o poradę znajomych, którzy wcześniej wykupili usługi geologiczne lub znaleźć opinie wcześniejszych klientów na forach.