Usługi branży budowlanej

Szalunki – niezbędne przy wylewaniu fundamentów

Jeśli potrzebujesz szalunków Kraków, koniecznie odwiedź tę stronę

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja tymczasowa, którą zazwyczaj robi się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna cechującego się słabszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale tego rodzaju działanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje oczekiwaną formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Dzięki szalunkom można również efektywnie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszelkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje zalany solidnie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach konieczne jest wykonanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zastygnie. Zazwyczaj potrzeba na to od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robi się na przykład w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu cokołów ogrodzeń oraz stropów żelbetowych. Mają jak widać naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez nich nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są także profesjonalne dźwigary i podpory. Nieraz zdarza się, że niewielkich rozmiarów przedsiębiorstwa budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takiej sytuacji wyjściem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym szalunków, a także sklejki.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]