domy z bali Kraków, domki góralskie
Usługi branży budowlanej

Projekty domów z bali – tradycja łączy się z nowoczesnością

Domy z bali są zaliczane do najbardziej wiekowych rodzajów obiektów mieszkalnych. Zazwyczaj wznosi się je ze świerku czy jodły. Chociaż ich budowa jest identyczna od wieków, nadal spotkać można mnóstwo zwolenników. Nie powinno to jednak zaskakiwać – mają bowiem sporo atutów, a te powodują, że liczba ich właścicieli wciąż się zwiększa. Mogą mieć najróżniejsze formy, wznoszone są z przyjaznych dla środowiska surowców, świetnie się prezentują i – co najistotniejsze – są naprawdę komfortowe. Należy nadmienić też o tym, że budowa budynku tego rodzaju jest zdecydowanie prostsza niż murowanego. Ich mieszkańcy mają szansę cieszyć się również sprzyjającym mikroklimatem, który pozytywnie wpływa na przykład na układ oddechowy.

Projekty domów z bali – jakie są dostępne?

Część z nas sądzi, że projekty domów z bali zawsze nawiązują do tradycyjnej architektury. W istocie nierzadko tak jest, jednak powinniśmy nadmienić, że domy z bali mogą również przybierać inne kształty. Obecnie spotyka się też nowoczesne projekty domów z bali, a te nie przywodzą na myśl budynków rustykalnych. Domy z bali mogą również mieć elewację, co powoduje, że prostsze staje się urządzenie wnętrza – zwykle stosuje się w tym celu płyty regipsowe.

Zamawianie projektów domów z bali

Jak nietrudno się domyślić, stworzenie domu z bali jest znacznie trudniejsze niż betonowego. Dlatego wybierając taki rodzaj budynku, dobrze dowiedzieć się, jakie domy wykonał już wcześniej dany architekt. Bezwzględnie dowiedzmy się też, czy jego stylistyka nam odpowiada. Ważne jest też to, jakiej ekipie zlecimy budowę domu. Rzecz jasna powinniśmy wybierać te z doświadczeniem w tego typu projektach. Dobrym pomysłem okaże się również na pewno znalezienie firmy, w której współdziałają ze sobą kreatywny architekt i profesjonalni cieśle – wówczas dom z pewnością zostanie wybudowany prędko i bez zbędnych problemów.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]