Usługi Usługi branży budowlanej

Projekty budowlane – to musisz wiedzieć

Projekty budowlane Kraków. Zobacz, kto je sporządza

Ciężko wyobrazić sobie istotniejszą rzecz niż budowa mieszkania. Warto jednak pamiętać, że nie jest to łatwe zadanie, zaś największe trudności wiążą się z dopełnieniem najróżniejszych oficjalnych formalności. Najpierw należy otrzymać pozwolenie na budowę – będzie ono wydane, gdy przedstawimy projekt budowlany. Projekt musi być stworzony przez architekta, a jego treść ustalają odpowiednie przepisy. Co zatem musi się w nim znaleźć? Zachęcamy do lektury krótkiego tekstu.

Zawartość projektów budowlanych

Najistotniejszą częścią projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Plan musi zostać opracowany na mapie w skali 1:500 podpisanej przez geodetę oraz zawierać rozmieszczenie starszych i planowanych budynków , a także sieci elektrycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się także dane o miejscu składowania odpadów, rozmieszczeniu roślin czy ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą też zawierać projekty budowanych obiektów, a często również oświadczenia firm dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W niektórych przypadkach niezbędne okaże się także załączenie wyników badań podłoża.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak już wspomnieliśmy, projekty budowlane będą niezbędne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, iż rozpoczęta inwestycja musi odbywać się według planu ustalonego w owym dokumencie, a wszystkie niezgodności mogą być powodem jej nieodebrania.

Siedziba firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]