Usługi Usługi branży budowlanej

Poręcze ze stali nierdzewnej

Stal jest często wykorzystywanym materiałem, a to w głównej mierze dzięki jej właściwościom. Odpowiedni dobór składników stopu sprawia, iż wytworzone z niej przedmioty są odporne na utlenianie się, dzięki czemu można ich wykorzystywać przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, a także tam, gdzie mają kontakt z substancjami o kwaśnym odczynie. W zestawieniu z jej chłodną estetyką czyni to ze stali nierdzewnej wspaniały materiał do wytwarzania elementów mebli i różnego rodzaju balustrad i poręczy.

Balustrady ze stali nierdzewnej – znakomite w dżdżystym środowisku

Balustrady ze stali nierdzewnej cieszą się ogromną popularnością – odnajdziemy je zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach użyteczności publicznej. Cechy tego materiału są wyjątkowo istotne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie korodują one nawet w niezwykle wilgotnym środowisku, tym samym wystarczy im sezonowa konserwacja i na lata zatrzymują swój piękny wygląd. To dlatego rewelacyjnie łączą się z nowoczesną architekturą. Wyśmienicie pasują do ozdobnego betonu, przeszkleń, a nawet fasad wykonanych z drewna.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do saun oraz basenów

Stal nierdzewna to świetny budulec do wytwarzania poręczy wykorzystywanych we wnętrzach budynków – głównie tych zaaranżowanych w nowoczesnym, skandynawskim stylu. Ci, którzy postawią na poręcze ze stali nierdzewnej docenią również ich błyskawiczne czyszczenie bez konieczności zastosowania profesjonalnych środków i prostotę ich pielęgnacji. Wytrzymałość na korozję powoduje prócz tego, że z takiej stali można wykonywać wytrzymałe i eleganckie uchwyty do łazienek oraz saun zaadaptowanych do potrzeb osoby niepełnosprawnej lub drabinki do basenów.