Usługi branży budowlanej

Ponadczasowe okna skrzynkowe

Szukasz okien skrzynkowych drewnianych? Odwiedź ten adres.

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z wiekowymi obiektami. Nierzadko spotkać je można w zabytkowych kamienicach, wiejskich domkach oraz dworkach. Dziś są one produkowane przede wszystkim z myślą o montażu w tego typu, bo użycie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Należy jednak zauważyć, iż z uwagi na ich względy wizualne coraz częściej montowane są również w nowszych obiektach. Tym bardziej, iż obecne modele są równie wydajne, co okna wyprodukowane starymi technikami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich surowców są wytwarzane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Składają się one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to swego typu izolator, który zabezpiecza pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach często podzielone są na czworo części – te u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane osobno i kiedyś były wykorzystywane do wietrzenia wnętrz. Taka konstrukcja najlepiej sprawdzi się w budynkach zbudowanych przed laty – między innymi domach ceglanych.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne typy, muszą być zrobione z właściwego drewna. Dotąd najczęściej wybierano sosnę czy dąb, lecz ostatnimi czasy ich twórcy wykorzystują również gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti są bowiem dużo bardziej wytrzymałe na działanie wody, powietrza i ekstremalnych upałów.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]